+48 733 811 840

biuro@itncons.pl

Reagowanie na zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi oraz substancjami niebezpiecznymi - nowe terminy!

2018-12-18

Świat rozwija się w bardzo szybkim tempie. Postęp ten nie zawsze równa się dążeniu do spokoju i bezpieczeństwa publicznego, a wręcz go zaburza. W jaki sposób możemy zatem podnieść własne, realne poczucie bezpieczeństwa? Na przykład poprzez udział w nowym, specjalistycznym szkoleniu: „Reagowanie na zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi oraz substancjami niebezpiecznymi”.

Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców i pracowników firm sektora MŚP. Jego celem jest podniesienie kompetencji osób bezpośrednio narażonych na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, a także podniesienie ich świadomości, w jaki sposób powinny reagować w sytuacjach krytycznych, czyli przeciwdziałać zagrożeniom CBRN (ang. Chemical, Biological, Radiological and Nuclear).

Szkolenie jest dofinansowane ze środków unijnych w ramach tzw. Podmiotowego Systemu Finansowania (Baza usług rozwojowych).

Kurs odbędzie się w dwóch terminach:

  • 9 marca 2019 roku
  • 23 marca 2019 roku.

Po ukończonym szkoleniu uczestnik będzie m. in.:

  • posiadać wiedzę z zakresu: materiałów wybuchowych, urządzeń wybuchowych, zagrożeń związanych z przesyłkami czy informacjami o podłożeniu materiałów lub urządzeń wybuchowych,
  • wiedzieć, czym jest wybuch, jakie w naszym otoczeniu mogą wystąpić wyroby pirotechniki widowiskowej, przedmioty ratownicze, niewybuchy i niewypały oraz improwizowane urządzenia wybuchowe.
  • potrafić rozpoznać: improwizowane urządzenie wybuchowe, przesyłkę mogącą zawierać materiały lub urządzenia wybuchowe, inne substancje niebezpieczne, a także potrafi rozpoznać i zapobiegać zagrożeniom CBRN.
  • znać i rozumieć: oddziaływanie wybuchu na organizm człowieka, sposoby reagowania na przedmioty niewiadomego pochodzenia, metody ewakuacji, kompetencje administratorów obiektów oraz służb reagujących na zagrożenie,
  • potrafić samodzielnie myśleć i podejmować decyzje w trudnych sytuacjach.

Szczegółowy program szkolenia oraz możliwość zapisu na kurs dostępne na stronach:

Na pytania dotyczące tematyki szkolenia chętnie odpowie:

Tomasz Goleniowski, e-mail: eodtech@eodtech.pl

Na pytania dotyczące organizacji i dofinansowania do szkoleń chętnie odpowie:

Tymoteusz Niemiec, e-mail: t.niemiec@itncons.pl

Wróć

pozyskiwanie

dotacji
unijnych

ITN CONSULTING

Zadaj pytanie OFERTOWE
biuro@itncons.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.