+48 733 811 840

biuro@itncons.pl

Szansa na wsparcie rozwoju w Twojej firmie

2019-06-14

Wysokie kwalifikacje i umiejętności pracowników – to największy kapitał każdego przedsiębiorcy. Inwestowanie w kadry bywa jednak kosztowne i nie każdy przedsiębiorca jest w stanie taki ciężar udźwignąć. Tu z pomocą przychodzą środki Unii Europejskiej i ogólnopolska Baza Usług Rozwojowych. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa i województwa, w którym zarejestrowana jest firma, możesz uzyskać nawet 80% finansowania dla działań rozwojowych w Twojej firmie. Poniżej przygotowaliśmy informację jak skorzystać z oferty szkoleń ITN Consulting i jak uzyskać dofinansowanie na nasze szkolenia.

 

Kto może skorzystać z programu? 

  • Mikro przedsiębiorstwa, osoby samozatrudnione (do 10 osób zatrudnionych)
  • Małe firmy (do 50 osób zatrudnionych)
  • Średnie przedsiębiorstwa (do 250 osób zatrudnionych)

Z programu korzystać mogą wszystkie mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Firma podlega również poszczególnym regulacjom zależnym od województwa, w którym jest zarejestrowana. Pracownicy muszą wykonywać swoją pracę na terenie danego województwa i być zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub umowie cywilno-prawnej.  

 

Na jaki cel możesz otrzymać środki?

 Dofinansowanie można uzyskać na refundację kosztów usług rozwojowych osób samozatrudnionych i pracowników MŚP. Usługi rozwoje muszą być zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych (BUR), a ich efektem ma być zdobycie lub podniesienie kompetencji lub kwalifikacji pracowników.

 

O jakie dofinansowanie możesz się ubiegać?

Finansowanie, jakie można uzyskać na wybrane przez siebie szkolenia wynosi od 50% do 80%, w zależności od województwa oraz założonych kryteriów, które obowiązują w danym województwie (w tym statusu wnioskodawcy).

 

Czym jest Baza Usług Rozwojowych (BUR) i skąd pochodzą środki?

Baza Usług Rozwojowych to bezpłatna platforma internetowa, stworzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Za jej pośrednictwem przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą wybrać i zgłosić siebie, swoją firmę oraz swoich pracowników do udziału w usługach rozwojowych (m.in.: szkoleniach, doradztwie, coachingu, studiach podyplomowych, e-learningu) zarówno współfinansowanych ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, jak i komercyjnych. Nie dla wszystkich branż jednak owe szkolenia i dofinansowania są dostępne. Wykluczeniu z pomocy de minimis podlegają np. sektor transportowy czy wydobywczy. Poza tym wyłączone są też działania, które wynikają z obowiązku pracodawcy, czyli szkolenie z zakresu BHP i podstawowa pierwsza pomoc. Głównym założeniem, które przyświecało opracowaniu koncepcji Bazy Usług Rozwojowych, było przekazanie w ręce odbiorców usług, możliwości swobodnego wyboru podmiotu, z którym przeprowadzą proces podnoszenia swoich kompetencji lub kompetencji swoich pracowników. Jednocześnie jest to narzędzie, które umożliwi znalezienie usługi rozwojowej, odpowiadającej na potrzeby użytkowników. Ponadto po wykonaniu każdej usługi, jej odbiorcy wypełniają ankiety oraz wystawiają opinie na temat jej jakości, które następnie umieszczane są na platformie. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą porównać dostępną ofertę, a także zweryfikować rzetelność i wiarygodności firm szkoleniowo-doradczych wpisanych do bazy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza, iż obecnie na rynku mamy ogrom firm świadczących takie usługi, które nie zawsze są realizowane na najwyższym poziomie.

https://www.youtube.com/watch?v=jxYtDNy79_s

Jak wygląda proces otrzymywania dofinansowań? Jaką rolę w tym procesie odgrywa ITN? 

Pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb rozwojowych i odnalezienie operatora, który został wyznaczony na terenie województwa, gdzie prowadzisz działalność. Następnie należy złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami pocztą lub dostarczyć osobiście do Operatora Regionalnego zgodnego z miejscem zarejestrowania firmy bądź jej oddziału lub filii. Następnie należy poczekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz podpisać umowę z Operatorem. Po podpisaniu umowy, Operator rezerwuje odpowiednie środki finansowe na ustalony okres czasu. Następnie realizujesz usługę rozwojową z firmą szkoleniową lub doradzczą, której usługi wybrałeś.

Aby firma szkoleniowo-doradcza, jaką jest ITN, mogła świadczyć szkolenia dofinansowane przez Fundusze Europejskie, musi spełniać szereg kryteriów i dowieść wysokiego standardu oferowanych usług, czego potwierdzeniem jest posiadanie certyfikatu jakości oferowanych usług, np. Certyfikat VCC Akademia Edukacyjna. My taki certyfikat jakości posiadamy, dlatego też, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ponadto przed podjęciem wszelkich procedur przeprowadzamy u każdego klienta analizę potrzeb szkoleniowych, na podstawie, której opracowujemy długofalowy plan działania, a następnie przeprowadzamy odpowiednie szkolenia.  Można zatem śmiało powiedzieć, że ITN działa kompleksowo. Ważną rzeczą jest, że pomiędzy nami a klientem nie ma zaangażowania finansowego. Jako firma szkoleniowa pozyskujemy dochód jedynie z przeprowadzonych szkoleń, natomiast nie pobieramy opłaty za działania przygotowawcze, czyli np. za wykonanie analizy potrzeb czy pomoc w wypełnieniu wniosku. Fakturę za szkolenie reguluje Operator, na którego to konto klient przelewa swój wkład własny.

 

Jak skorzystać z programu wybierając nasze szkolenia otwarte?

 

  1. ZGŁOŚ SIĘ DO OPERATORA

Zgłoś się do operatora programu odpowiedniego dla Twojego regionu i wyślij wniosek o dofinansowanie

 

  1. PODPISZ UMOWĘ

Po otrzymanej decyzji o dofinansowaniu podpisz umowę z operatorem

 

  1. WYBIERZ INTERESUJĄCE CIĘ SZKOLENIE Z NASZEJ OFERTY

Wszystkie dostępne szkolenia w naszej ofercie wpisane do katalogu Biura Usług Rozwojowych.

Jeśli zaś interesuje Cię organizacja szkolenia zamkniętego dopasowanego do potrzeb Twojej firmy napisz do nas - https://www.itncons.pl/kontakt. Przeprowadzimy analizę potrzeb szkoleniowych, ułożymy odpowiedni program kursu, a także pomożemy załatwić Ci wszystkie formalności.

 

  1. ZAMÓW USŁUGĘ SZKOLENIOWĄ

Złóż zamówienie na usługę szkoleniową za pośrednictwem formularza na naszej stronie lub mailowo

 

  1. ZAPŁAĆ ZA USŁUGĘ, ZREALIZUJ SZKOLENIE I WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów realizacji szkolenia

 

  1. ZGŁOŚ SIĘ PO REFUNDACJE

Ostatnim etapem jest wysłanie wniosku o refundację nakładów poniesionych na usługi rozwojowe

Wróć

pozyskiwanie

dotacji
unijnych

ITN CONSULTING

Zadaj pytanie OFERTOWE
biuro@itncons.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.