+48 733 811 840

biuro@itncons.pl

Głuszce, świerki i żubry, czyli Wielkopolanie na Śląsku

Zarządzanie lasem to wbrew pozorom pełne wyzwań i odpowiedzialności zadanie. Niewłaściwie podjęta decyzja może skutkować poważnymi konsekwencjami w naszym ekosystemie. Dlatego tak ważne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji polskich leśników oraz wymiana doświadczeń i praktyki pomiędzy nadleśnictwami.

Na początku października 2018 r. pracownicy z wielkopolskiego Nadleśnictwa Przedborów, uczestniczyli w wyjeździe technicznym mającym na celu szkolenie z zakresu ochrony lasu, szkółkarstwa oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. Szkolenie to odbyło się w bardzo malowniczych okolicznościach przyrody.

Pierwszym z nich była słynna Zagroda Żubra w Pszczynie. Tu nasi kursanci dowiedzieli się jak pozyskiwać środki zewnętrzne, tak bardzo dziś potrzebne do unormowanego i spójnego funkcjonowania państwowych placówek. Następny dzień spędzili w Ustroniu. Pracownicy ustrońskiej palcówki opowiadali i tłumaczyli, jak działa i funkcjonuje praktykowana przez nich ochrona lasu przed szkodnikami. Ostatni, trzeci dzień, był najbardziej intensywny. To w nim leśnicy z Wielkopolski odwiedzili nadleśnictwo w Wiśle, gdzie zwiedzili Wolierę Hodowlaną Głuszca. Ponadto w Karpackim Banku Genów i Muzeum Świerka poszerzyli swoje kompetencje o wiedzę z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa.

Był to bardzo intensywny wyjazd, nastawiony na techniczne zgłębienie rozwiązań jakie zostały zastosowane w innych nadleśnictwach. Zdaniem uczestników szkolenia czas spędzony w tych placówkach, był czasem maksymalnie wykorzystanym a optymalizacja między zagadnieniami technicznymi a integracją była idealnie wyważona.

W celu uzyskania oferty na przeprowadzenie szkolenia zamkniętego w Państwa organizacji zapraszamy do kontaktu poprzez FORMULARZ OFERTOWY.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu, która znajduje się poniżej.


Galeria

Wróć

pozyskiwanie

dotacji
unijnych

ITN CONSULTING

Zadaj pytanie OFERTOWE
biuro@itncons.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.